7. hrací den zahájil jarní část soutěžního ročníku 2022/23

V sobotu 22. dubna 2023 nám proti původnímu plánu odstartovala jarní části soutěžního ročníku 2022/23. Původně měl jarní část odstartovat 6. hrací den již 1. dubna 2023, ale z organizačních důvodů na základě podnětů od několika účastnících se týmů, došlo k přeložení 6. hracího dne na náhradní termín. Privilegium zahájit jarní část tak dostal 7. hrací den. Za krásného slunného počasí se do akce podle rozpisu utkání zapojila pouze čtveřice mužstev, která sehrála naplánovanou porci 4 utkání. Jak si jednotlivá mužstva v rámci úvodního jarního hracího dne vedla, se dozvíte z následujících řádků:

 

Výsledky 7. hracího dne ligové soutěže

FC Mokrá Zlín – FC Zálešná Zlín 1 : 4 (Halbsgut – Kochan 2, Orság, Lev Vilém)

FC Mokrá Zlín – LA Bartec Zlín 2 : 4 (Landt, Heč – Sviečka 2, Baier, Žáček)

FC Zálešná Zlín – Betis ASPV SK Zlín 0 : 7 ( – Kvěťák ml. 2, Solařík, Procházka, Krčma, Šimlík, Michálek R.)

LA Bartec Zlín – Betis ASPV SK Zlín 4 : 4 (Sviečka, Slavík, Baier, Hrazdíra – Kvěťák ml. 2, Zámorský, Krčma)

Poznámky:

Mužstva AS Palermo Zlín, Hobíci Kroměříž a Stará dáma podle rozpisu utkání měla tento hrací den volno.

Komentář:

Sedmý hrací den, a tedy i vstup do jarní části soutěžního ročníku, vyšel nejlépe mužstvům Betis ASPV SK Zlín a LA Bartec Zlín. Obě mužstva si ze dvou utkání odnášejí čtyři body za jednu výhru a jednu remízu. Remíza se shodou okolností zrodila právě ve vzájemném duelu těchto mužstev. Pro mužstvo Betis ASPV SK Zlín je to první částečná bodová ztráta, neboť v podzimní části plně bodovalo ve všech hraných utkáních. I přes toto drobné zaváhání si upevnilo vedoucí pozici v průběžné tabulce soutěže. Mužstvo LA Bartec Zlín v tomto hracím dni získalo více bodů, než které dokázali uhrát za celou podzimní část soutěžního ročníku.

První body za jednu výhru si hned na úvod jarní části soutěžního ročníku připsalo také mužstvo FC Zálešná Zlín, které porazilo mužstvo FC Mokrá Zlín, ale již ve druhém utkání nestačilo na průběžného lídra po podzimní části, mužstvo Betis ASPV SK Zlín. Tento bodový zisk sice stačí na to, aby se bodově dotáhlo na průběžnou druhou příčku tabulky, ale mužstvo Stará dáma, které tuto příčku uhrálo v podzimní části soutěžního ročníku, se ještě do bojů v jarní části nezapojilo.

Bodově naprázdno z úvodního jarního hracího dne vyšlo mužstvo FC Mokrá Zlín, které se tak osamostatnilo na posledním místě průběžné tabulky soutěže. Na dvojici mužstev před sebou nyní ztrácí tři body, a navíc má odehráno o dvě utkání více.

Úvodní jarní hrací den opět přinesl vysoký průměr vstřelených branek na jedno utkání, a to přes 6 branek na utkání. O největší přísun se postaralo mužstva Betis ASPV SK Zlín s 11 brankami a LA Bartec Zlín s 8 brankami.

 

Tabulka mužstev

P. Název mužstva Z V R P Skóre B
1. Betis ASPV SK Zlín 8 7 1 0 49 : 11 22
2. FC Zálešná Zlín 8 5 0 3 44 : 24 15
3. Stará dáma 6 5 0 1 34 : 21 15
4. LA Bartec Zlín 8 2 1 5 18 : 39 7
5. AS Palermo Zlín 6 2 0 4 18 : 24 6
6. Hobíci Kroměříž 6 2 0 4 15 : 30 6
7. FC Mokrá Zlín 8 1 0 7 9 : 38 3
  187 : 187  

 

Tabulka střelců

P. Jméno hráče Mužstvo Celkem
1. Kamenčák Radim FC Zálešná Zlín 11
2. Kvěťák Radek ml. Betis ASPV SK Zlín 10
3. Dvořáček Dominik Stará dáma 9
4. Šimek Marek Betis ASPV SK Zlín 7
5. Jankovič Patrik FC Zálešná Zlín 6
  Rosinec David FC Zálešná Zlín 6
7. Horák Martin Stará dáma 5
  Kurtin Jan FC Zálešná Zlín 5
  Šimlík Martin Betis ASPV SK Zlín 5
  Šták Jiří Stará dáma 5
  Vozník Lukáš FC Zálešná Zlín 5
  Zámorský Oldřich Betis ASPV SK Zlín 5

 

Komentář:

Úvodní jarní hrací den nejlépe vyšel Radkovi Kvěťákovi ml. z mužstva Betis ASPV SK Zlín, který ve dvou hraných utkáních zaznamenal dohromady 4 přesné zásahy, o jeden přesný zásah méně zaznamenal Lukáš Sviečka z mužstva LA Bartec Zlín, o další branku méně zaznamenala hned trojice hráčů.

V rámci jediného zápasu byla nejúspěšnější hned trojice hráčů, a to výše zmínění Radek Kvěťák ml. a Lukáš Sviečka, a také Tomáš Kocman z mužstva FC Zálešná Zlín, kteří se prosadili hned dvakrát, navíc Radkovi Kvěťákovi ml. se to podařilo v obou odehraných utkáních. Jeden přesný zásah pak zapsalo dalších 15 hráčů, navíc několik hráčů to dokázalo zopakovat i ve druhém odehraném utkání.

Do střeleckých statistik se v úvodním jarním hracím dni zapsal také brankář, a to jmenovitě Oldřich Zámorský z mužstva Betis ASPV SK Zlín, který si připsal 1 přesný zásah.

Mezi střelce se v úvodním jarním hracím dni nezapsal žádný mládežník.

V úvodním jarním hracím dni bylo ve čtyřech odehraných utkáních zaznamenáno celkem 26 branek, o branky se postaralo celkem 18 hráčů.

Po úvodním jarním hracím dni tabulce střelců vévodí hráč Radim Kamenčák z mužstva FC Zálešná Zlín, který už zaznamenal 11 branek, o branku méně zaznamenal výše zmíněný Radek Kvěťák ml., o další branku méně má v dosavadním průběhu soutěžního ročníku Dominik Dvořáček z mužstva Stará dáma, o další dvě branky méně pak zaznamenal Marek Šimek z mužstva Betis ASPV SK Zlín.

Ve statistikách střelců je zapsán také jeden z brankářů, jmenovitě Oldřich Zámorský z mužstva Betis ASPV SK Zlín, a to hned 3 přesnými zásahy.

Mezi střelci v dosavadním průběhu soutěžního ročníku nefiguruje žádný mládežník.

V dosavadním průběhu ligové soutěže bylo z plánovaného počtu 25 utkání řádně odehráno 21 utkání, ve kterých bylo nastříleno celkem 167 branek, o branky se postaralo celkem 62 střelců. Byla také zaznamenána 4 kontumovaná utkání.

 

Tabulka brankářů

P. Jméno brankáře Název mužstva Součet bodů
1. Benkovič Juraj Betis ASPV SK Zlín 66,88
2. Zámorský Oldřich Betis ASPV SK Zlín 64,46
3. Orság Jan FC Zálešná Zlín 50,00
4. Juráň Milan Stará dáma 37,25
5. Šimlík Martin Betis ASPV SK Zlín 32,71
6. Polách Daniel LA Bartec Zlín 30,83

 

Komentář:

Úvodní jarní hrací den z pohledu brankářů nejlépe vyšel dvojici brankářů, jmenovitě Oldřichu Zámorskému z mužstva Betis ASPV SK Zlín a Danielovi Poláchovi z mužstva LA Bartec Zlín. Oba brankáři si připsali po vychytaném jednom vítězném utkání, Daniel Polách svůj výkon podpořil i vychytáním remízy v druhém utkání. Odřich Zámorský svůj výkon podpořil vychytaným čistým kontem v prvním utkání, a vstřelenou brankou ve druhém utkání. Druhé utkání bohužel pro nepříjemné zranění v oblasti horní končetiny nedochytal, ale to nemění nic na tom, že patřil mezi nejlepší brankáře hracího dne.

Do statistik brankářů se v úvodním jarním hracím dni zapsalo 5 brankářů.

V dosavadním průběhu soutěžního ročníku si ve statistice brankářů nejlépe vede Juraj Benkovič z mužstva Betis ASPV SK Zlín, který má bodový zisk přes 65 bodů. Přes 60 bodů v dosavadním průběhu soutěžního ročníku získal také jeho týmový kolega Oldřich Zámorský. Na hranici 50 bodů se ještě dostal Jan Orsák z mužstva FC Zálešná Zlín.

Mezi brankáři máme také střelce, jmenovitě výše zmíněný Oldřich Zámorský, který má zapsané 3 přesné zásahy.

Do statistik brankářů se v dosavadním průběhu soutěžního ročníku zapsalo celkem 12 brankářů.

 

Během úvodního jarního hracího dne byly uděleny 3 žluté karty, nebyla udělena žádná červená karta, a žádná utkání nebyla kontumována. V dosavadním průběhu soutěžního ročníku bylo uděleno celkem 7 žlutých karet, nebyla udělena žádná červená karta, a 4 utkání byla kontumována.

 

Další hrací den ligové soutěže v malé kopané, a to 8. hrací den, se odehraje v sobotu 6. května 2023. Čeká nás pouze porce 3 utkání a poprvé do jarní části soutěžního ročníku zasáhnou také mužstva AS Palermo Zlín a Hobíci Kroměříž. Pro mužstvo Stará dáma, které doposud užívá zimní přestávku, začne jarní část soutěžního ročníku až o týden později.

 

Pár fotografií z tohoto hracího dne je umístěno na Instagramu pod hashtagem @mala_kopana_zlin.