8. hrací den zkrápěn deštěm

V sobotu 6. května 2023 pokračovala ligová soutěž malé kopané ve Zlíně, a to svým 8. hracím dnem. Krásné a teplé počasí si tentokráte vzalo pauzu a místo toho účastníky zkrápěl drobný deštík a občas fouknul i studený větřík. Naštěstí byla na pořadu dne jen tři utkání, takže se to dalo přečkat bez větší úhony na zdraví. Jak si jednotlivá mužstva v rámci 8. hracího dne vedla, se dozvíte z následujících řádků:

 

Výsledky 8. hracího dne ligové soutěže

FC Mokrá Zlín – Hobíci Kroměříž 3 : 5 (Heč 2, Krajča – Batoušek 2, Simerský, Krajcar, Holík)

FC Mokrá Zlín – AS Palermo Zlín 2 : 8 (Foukal, Výborný – Karmazín 6, Trebicki, David)

Hobíci Kroměříž – AS Palermo Zlín 3 : 4 (Holík 2, Hamrla A. – Karmazín 2, Trebicki, Suchý)

Poznámky:

Mužstva Betis ASPV SK Zlín, FC Zálešná Zlín, LA Bartec Zlín a Stará dáma měla podle rozpisu utkání tento hrací den volno.

Komentář:

Osmý hrací den nejlépe vyšel mužstvu AS Palermo Zlín, které vyhrálo obě odehraná utkání a do jarní části soutěžního ročníku vstoupili vítězně, neboť toto byly jejich první zápasy v jarní části. Připsali si stejný počet bodů, který získali za celou podzimní část. Vyhoupli se tak na průběžnou čtvrtou příčku a mají jen tříbodovou ztrátu na druhou pozici v tabulce soutěže.

První zápasy v jarní části soutěžního ročníku má také mužstvo Hobíci Kroměříž, které si hned v úvodu hracího dne připsalo výhru nad mužstvem FC Mokrá Zlín, ale v dalším utkání již body neuhrálo.

Bodově naprázdno opět vyšlo mužstvo FC Mokrá Zlín, které tak v jarní části soutěžního ročníku má ze čtyř utkání nulový bodový zisk. S ohledem na to, že má ve zbývající části soutěžního ročníku odehrát pouze dvě utkání, je celkem velká pravděpodobnost, že svou stávající pozici v tabulce soutěže již zásadně nevylepší. Budiž mu alespoň ke cti, že v jarní části soutěžního ročníku je schopno nastoupit k většímu počtu utkání, než kolik bylo schopno odehrát v podzimní části.

Osmý hrací den opět přinesl vysoký průměr vstřelených branek na jedno utkání, a to přes 8 branek na utkání. Přičinila se o to všechna tři mužstva, i když nejvíce branek nastřílelo mužstvo AS Palermo Zlín, a to necelou polovinu z celkového počtu, tedy 12 branek.

 

Tabulka mužstev

P. Název mužstva Z V R P Skóre B
1. Betis ASPV SK Zlín 8 7 1 0 49 : 11 22
2. FC Zálešná Zlín 8 5 0 3 44 : 24 15
3. Stará dáma 6 5 0 1 34 : 21 15
4. AS Palermo Zlín 8 4 0 4 30 : 29 12
5. Hobíci Kroměříž 8 3 0 5 23 : 37 9
6. LA Bartec Zlín 8 2 1 5 18 : 39 7
7. FC Mokrá Zlín 10 1 0 9 14 : 51 3
  212 : 212  

 

Tabulka střelců

P. Jméno hráče Mužstvo Celkem
1. Kamenčák Radim FC Zálešná Zlín 11
2. Kvěťák Radek ml. Betis ASPV SK Zlín 10
3. Dvořáček Dominik Stará dáma 9
4. Karmazín Petr AS Palermo Zlín 8
5. Šimek Marek Betis ASPV SK Zlín 7
6. Jankovič Patrik FC Zálešná Zlín 6
  Rosinec David FC Zálešná Zlín 6

 

Komentář:

Osmý hrací den střelecky nejlépe vyšel Petrovi Karmazínovi z mužstva AS Palermo Zlín, který ve dvou hraných utkání zaznamenal dohromady 8 přesných zásahů, o propastných pět přesných zásahů méně pak zaznamenal Tomáš Holík z mužstva Hobíci Kroměříž, o další branku méně si pak připsala trojice hráčů.

V rámci jediného utkání byl nejúspěšnějším střelcem výše zmíněný Petr Karmazín, který zaznamenal 6 branek, a zároveň patří také do skupiny čtveřice hráčů, kteří v rámci jednoho utkání zaznamenali 2 branky.

Mezi střelce se v 8. hracím dni nezapsal žádný mládežník.

V 8. hracím dni bylo ve třech odehraných utkáních zaznamenáno celkem 25 branek, o branky se postaralo celkem 13 hráčů.

Po úvodním jarním hracím dni tabulce střelců vévodí hráč Radim Kamenčák z mužstva FC Zálešná Zlín, který už zaznamenal 11 branek, o branku méně zaznamenal výše zmíněný Radek Kvěťák ml., o další branku méně má v dosavadním průběhu soutěžního ročníku Dominik Dvořáček z mužstva Stará dáma, o další branku méně pak zaznamenal výše zmíněný Petr Karmazín.

Ve statistikách střelců je zapsán také jeden z brankářů, jmenovitě Oldřich Zámorský z mužstva Betis ASPV SK Zlín, a to hned 3 přesnými zásahy.

Mezi střelci v dosavadním průběhu soutěžního ročníku nefiguruje žádný mládežník.

V dosavadním průběhu ligové soutěže bylo z plánovaného počtu 28 utkání řádně odehráno 24 utkání, ve kterých bylo nastříleno celkem 192 branek, o branky se postaralo celkem 70 střelců. Byla také zaznamenána 4 kontumovaná utkání.

 

Tabulka brankářů

P. Jméno brankáře Název mužstva Součet bodů
1. Benkovič Juraj Betis ASPV SK Zlín 63,88
2. Zámorský Oldřich Betis ASPV SK Zlín 61,55
3. Orság Jan FC Zálešná Zlín 46,54
4. Juráň Milan Stará dáma 34,92
5. Koubek Radek Betis ASPV SK Zlín 33,82
6. Šimlík Martin Betis ASPV SK Zlín 33,32

 

Komentář:

Z pohledu brankářů 8. hrací den vyšel nejlépe brankáři Radkovi Koubkovi z mužstva AS Palermo Zlín, který si připsal 2 vítězství a průměr 2,5 branky na utkání. Jedno vychytané vítězství a průměr 3,5 branky utkání si pak připsal brankář Radek Jakubec z mužstva Hobíci Kroměříž. Nejhůře z tohoto porovnání vyšel brankář Petr Reimitz z mužstva FC Mokrá Zlín, který nevychytal žádnou výhru, a navíc si odnáší průměr 6,5 branky na utkání.

Do statistik brankářů se v 8. hracím dni zapsali 3 brankáři.

V dosavadním průběhu soutěžního ročníku si ve statistice brankářů nejlépe vede Juraj Benkovič z mužstva Betis ASPV SK Zlín, který má bodový zisk přes 63 bodů. Přes 60 bodů v dosavadním průběhu soutěžního ročníku získal také jeho týmový kolega Oldřich Zámorský. Nad hranici 45 bodů se pak dostal Jan Orsák z mužstva FC Zálešná Zlín.

Mezi brankáři máme také střelce, jmenovitě výše zmíněný Oldřich Zámorský, který má zapsané 3 přesné zásahy.

Do statistik brankářů se v dosavadním průběhu soutěžního ročníku zapsalo celkem 13 brankářů.

 

Během 8. hracího dne byly uděleny 3 žluté karty, nebyla udělena žádná červená karta, a žádná utkání nebyla kontumována. V dosavadním průběhu soutěžního ročníku bylo uděleno celkem 10 žlutých karet, nebyla udělena žádná červená karta, a 4 utkání byla kontumována.

 

Další hrací den ligové soutěže v malé kopané, a to netradičně přeložený 6. hrací den, se odehraje v sobotu 13. května 2023. Čeká nás porce 6 utkání a poprvé do jarní části soutěžního ročníku zasáhnou také mužstvo Stará dáma, které si doposud užívalo zimní přestávku.

 

Pár fotografií z tohoto hracího dne je umístěno na Instagramu pod hashtagem @mala_kopana_zlin.