9. hrací den ve znamení rozhodujícího souboje o pódiová umístění

V sobotu 20. května 2023 se odehrál předposlední hrací den ligové soutěže v malé kopané soutěžního ročníku 2022/23. Pro trojici mužstev to byl zároveň poslední hrací den, který v tomto soutěžním ročníku odehrála. Navíc hned trojice mužstev byla ve hře o souboj o průběžnou druhou a třetí příčku tabulky soutěže. Počasí opět bylo k účastníkům přívětivé, předvedlo se doposud nejteplejším dnem v tomto měsíci. Jak si jednotlivá mužstva v rámci odehraného 9. hracího dne vedla, se dozvíte z následujících řádků:

 

Výsledky 9. hracího dne ligové soutěže

FC Zálešná Zlín – AS Palermo Zlín 3 : 2 (Kocman T., Kocman D., Lukáš – Trebicki, Karmazín)

LA Bartec Zlín – AS Palermo Zlín 5 : 5 (Cicha, Soukeník, Slavík, Gerych, Hrazdíra A. – Karmazín 3, Semela, Uher)

FC Zálešná Zlín – Stará dáma 1 : 12 (Kocman T. – Horák 2, Votava P. 2, Votava J. 2, Lendner 2, Bahounek 2, Kubík, Šták)

LA Bartec Zlín – Stará dáma 5 : 5 (Sviečka 2, Slavík, Hrazdíra A., Hrbáček – Horák 2, Kubík, Lendner, Votava P.)

Poznámky:

Mužstva Betis ASPV SK Zlín, FC Mokrá Zlín a Hobíci Kroměříž měla podle rozpisu utkání tento hrací den volno.

Komentář:

Odehraný 9. hrací den nejlépe vyšel mužstvu Stará dáma, které v něm uhrálo jednu výhru a jednu remízu. Je tak jasné, že si před závěrečným hracím dnem soutěžního ročníku 2022/23 zajistilo minimálně druhou příčku. Má ještě relativní šanci v závěrečném hracím dni útočit na vedoucí příčku, ale přinejmenším si může gratulovat k tomu, že obhájilo loňské umístění.

Jednu výhru a jednu prohru si při svém posledním vystoupení v soutěžním ročníku 2022/23 připsalo mužstvo FC Zálešná Zlín. V přímém souboji o průběžnou druhou příčku však prohra s mužstvem Stará dáma znamená, že mužstvo FC Zálešná Zlín premiérově dosáhne pouze na konečnou třetí příčku v tabulce soutěže. Navíc v tomto duelu utržilo nejvyšší porážku, která byla v dosavadním průběhu zaznamenána, a to 1:12.

Dvě remízy si ve svém posledním vystoupení v soutěžním ročníku 2022/23 připsalo mužstvo LA Bartec Zlín, které tak nenavázalo na úspěšný předchozí hrací den. S největší pravděpodobností skončí na konečné páté pozici tabulky soutěže.

Pouze jednu remízu uhrálo při svém posledním vystoupení v soutěžním ročníku 2022/23 mužstvo AS Palermo Zlín, díky čemuž sice přišlo o možnost posunout se na příčky výše, ale uhájilo svou konečnou čtvrtou příčku.

Odehraný 9. hrací den opět přinesl vysoký průměr vstřelených branek na jedno utkání, a to 9,5 branky na utkání. Přičinila se o to především mužstva Stará dáma se 17 brankami a LA Bartec Zlín s 10 brankami.

 

Tabulka mužstev

P. Název mužstva Z V R P Skóre B
1. Betis ASPV SK Zlín 10 8 1 1 52 : 17 25
2. Stará dáma 10 7 1 2 58 : 33 22
3. FC Zálešná Zlín 12 7 0 5 54 : 43 21
4. AS Palermo Zlín 12 5 1 6 45 : 43 16
5. LA Bartec Zlín 12 4 3 5 38 : 50 15
6. Hobíci Kroměříž 10 3 0 7 23 : 47 9
7. FC Mokrá Zlín 10 1 0 9 14 : 51 3
  284 : 284  

 

Tabulka střelců

P. Jméno hráče Mužstvo Celkem
1. Karmazín Petr AS Palermo Zlín 9
2. Kamenčák Radim FC Zálešná Zlín 11
3. Kvěťák Radek ml. Betis ASPV SK Zlín 10
4. Dvořáček Dominik Stará dáma 9
  Horák Martin Stará dáma 9
6. Kubík Marek Stará dáma 7
  Šimek Marek Betis ASPV SK Zlín 7

 

Komentář:

Odehraný 9. hrací den střelecky nejlépe vyšel dvojici hráčů, jmenovitě Petrovi Karmazínovi z mužstva AS Palermo Zlín a Martinovi Horákovi z mužstva Stará dáma, kteří se prosadili hned 4-krát, o branku méně pak vstřelila další dvojice hráčů, jmenovitě Jakub Lendner a Petr Votava, oba z mužstva Stará dáma.

V rámci jediného utkání byl nejúspěšnější střelec výše zmíněný Petr Karmazín, který vsítil hattrick, o branku méně pak zaznamenalo hned šest hráčů, z toho výše zmíněny Martin Horák toho dokázal dosáhnout shodně ve dvou odehraných utkáních.

Mezi střelce se v rámci odehraného 9. hracího dne nezapsal žádný náhradník.

V rámci odehraného 9. hracího dne bylo zaznamenáno celkem 38 branek, o branky se postaralo celkem 21 hráčů.

Po odehraném 9. hracím dni tabulce střelců vévodí výše zmíněný Petr Karmazín, který zaznamenal 13 branek, o dvě branky méně zaznamenal Radim Kamenčák z mužstva FC Zálešná Zlín, a o další branku méně zaznamenal Radek Kvěťák ml. z mužstva Betis ASPV SK Zlín.

Ve statistikách střelců je zapsán také jeden z brankářů, jmenovitě Oldřich Zámorský z mužstva Betis ASPV SK Zlín, a to hned třemi přesnými zásahy.

Mezi střelci v dosavadním průběhu soutěžního ročníku nefiguruje žádný mládežník.

V dosavadním průběhu ligové soutěže bylo z plánovaného počtu 38 utkání řádně odehráno 32 utkání, ve kterých bylo nastříleno celkem 254 branek, o branky se postaralo celkem 78 střelců. Bylo také zaznamenáno 6 kontumovaných utkání.

 

Tabulka brankářů

P. Jméno brankáře Název mužstva Součet bodů
1. Benkovič Juraj Betis ASPV SK Zlín 59,76
2. Zámorský Oldřich Betis ASPV SK Zlín 58,94
3. Juráň Milan Stará dáma 55,59
4. Orság Jan FC Zálešná Zlín 43,21
5. Koubek Radek Betis ASPV SK Zlín 39,74
6. Polách Daniel LA Bartec Zlín 35,34

 

Komentář:

Z pohledu brankářů odehraný 9. hrací den vyšel nejlépe brankáři Milanovi Juráňovi z mužstva Stará dáma, který se podepsal pod výhru a remízu svého mužstva. Jedno vítězství má na svém kontě brankář Martin Neubauer z mužstva FC Zálešná Zlín, který však nezabránil vysoké porážce v druhém utkání.

Do statistik brankářů se v odehraném 9. hracím dni zapsalo 5 brankářů.

V dosavadním průběhu soutěžního ročníku si ve statistice brankářů nejlépe vede Juraj Benkovič z mužstva Betis ASPV SK Zlín, který má bodový zisk 59,76 bodů. Přes 55 bodů v dosavadním průběhu soutěžního ročníku získal také jeho týmový kolega Oldřich Zámorský, a také Milan Juráň z mužstva Stará dáma.

Mezi brankáři máme také střelce, jmenovitě výše zmíněný Oldřich Zámorský, který má zapsané 3 přesné zásahy.

Do statistik brankářů se v dosavadním průběhu soutěžního ročníku zapsalo celkem 13 brankářů.

 

Během odehraného 9. hracího dne byla udělena 1 žlutá karta, nebyla udělena žádná červená karta, a žádné utkání nebylo kontumováno. V dosavadním průběhu soutěžního ročníku bylo uděleno celkem 13 žlutých karet, nebyla udělena žádná červená karta, a 6 utkání bylo kontumováno.

 

Další hrací den ligové soutěže v malé kopané, a to 10. hrací den, který je zároveň posledním hracím dnem soutěžního ročníku 2022/23, se odehraje v sobotu 3. června 2023. Čeká nás poslední porce 4 utkání, ve kterých se představí mužstva Betis ASPV SK Zlín, FC Mokrá Zlín, Hobíci Kroměříž a Stará dáma. Pro mužstva AS Palermo Zlín, FC Zálešná Zlín a LA Bartec Zlín již soutěžní ročník skončil po odehrání 9. hracího dne. Po tomto hracím dni budeme tedy mít jasno, zda se mužstvu Stará dáma podaří sesadit mužstvo Betis ASPV SK Zlín z vedoucí pozice, a zda se najde střelec, který připraví Petra Karmazína z mužstva AS Palermo Zlín o korunu krále střelců. Takže i v posledním hracím dni je o co hrát.

 

Pár fotografií z tohoto hracího dne je umístěno na Instagramu pod hashtagem @mala_kopana_zlin.