6. hrací den odehrán v náhradním termínu

Na sobotu 13. května 2023 byl přeložen 6. hrací den ligové soutěže malé kopané ve Zlíně, který se původně měl hrát již 1. dubna 2023. Někteří účastníky soutěže tak měli jen týden na regeneraci po odehraném 8. hracím dni. Jednalo se zároveň o hrací den, ve kterém bylo podle rozpisu utkání naplánováno odehrát nejvíce zápasů v porovnání s ostatními hracími dny. Počasí tentokráte bylo k hráčům přívětivější, i když sluneční paprsky se ukázaly jen sporadicky. Jak si jednotlivá mužstva v rámci odehraného přeloženého 6. hracího dne vedla, se dozvíte z následujících řádků:

 

Výsledky přeloženého 6. hracího dne ligové soutěže

Hobíci Kroměříž – FC Zálešná Zlín 0 : 5 kontumace

Hobíci Kroměříž – LA Bartec Zlín 0 : 5 kontumace

FC Zálešná Zlín – LA Bartec Zlín 1 : 5 (Macega – Hrazdíra A. 3, Sviečka, Šejdíř)

AS Palermo Zlín – Stará dáma 6 : 3 (David 3, Karmazín, Suchý, Novák – Lendner 2, Kašík R.)

AS Palermo Zlín – Betis ASPV SK Zlín 2 : 3 (Semela, Uher – Solařík, Michálek R., Machů)

Stará dáma – Betis ASPV SK Zlín 4 : 0 (Votava M. 3, Kubík – )

Poznámky:

Mužstvo FC Mokrá Zlín mělo podle rozpisu utkání tento hrací den volno.

Utkání mezi mužstvy Hobíci Kroměříž a FC Zálešná Zlín bylo kontumováno v neprospěch mužstva Hobíci Kroměříž, které se nedostavilo k odehrání utkání (předem se omluvilo).

Utkání mezi mužstvy Hobíci Kroměříž a LA Bartec Zlín bylo kontumováno v neprospěch mužstva Hobíci Kroměříž, které se nedostavilo k odehrání utkání (předem se omluvilo).

Komentář:

Odehrání přeloženého 6. hracího dne nejlépe vyšlo mužstvu LA Bartec Zlín, které si odnáší plný bodový zisk ze dvou utkání, i když body z jednoho utkání mu spadly do klína bez toho, aniž by muselo kopnout do míče. Mužstvo LA Bartec Zlín tak navázalo na úspěšný vstup do jarní části a upevnilo si svou průběžnou pozici ve středu tabulky soutěže.

Po jednom vítězném utkání v rámci odehraného přeloženého 6. hracího dne si připsala hned čtveřice mužstev, a to FC Zálešná Zlín, AS Palermo Zlín, Betis ASPV SK Zlín a Stará dáma. Mužstvo FC Zálešná Zlín vítězství získalo stejně jako mužstvo LA Bartec Zlín bez toho, aniž by muselo kopnout do míče, ve druhém již hraném utkání však nestačilo na výše zmíněné mužstvo LA Bartec Zlín. Mužstvo AS Palermo Zlín si vyšláplo na mužstvo Stará dáma, aby v druhém utkání nestačilo na mužstvo Betis ASPV SK Zlín. No a Stará dáma si po porážce od mužstva AS Palermo Zlín spravila chuť, když ve druhém utkání porazila mužstvo Betis ASPV SK Zlín.

Bodově naprázdno z odehraného přeloženého 6. hracího dne vyšlo mužstvo Hobíci Kroměřiž, které darovalo body svým soupeřům, mužstvům LA Bartec Zlín a FC Zálešná Zlín, neboť se nedostavilo k odehrání svých utkání. Nutno podotknout, že za nenastoupení k utkáním přeloženého 6. hracího dne se předem omluvilo. Nebylo schopno dostavit se v minimálním předepsaném počtu hráčů.

Odehraný přeložený 6. hrací den opět přinesl relativně vysoký průměr vstřelených branek na jedno utkání, a to přesně 6 branek na utkání, aniž by do tohoto průměru byla započítána kontumovaná utkání. Přičinila se o to především mužstva AS Palermo Zlín s 8 brankami a Stará dáma se 7 brankami.

 

Tabulka mužstev

P. Název mužstva Z V R P Skóre B
1. Betis ASPV SK Zlín 10 8 1 1 52 : 17 25
2. FC Zálešná Zlín 10 6 0 4 50 : 29 18
3. Stará dáma 8 6 0 2 41 : 27 18
4. AS Palermo Zlín 10 5 0 5 38 : 35 15
5. LA Bartec Zlín 10 4 1 5 28 : 40 13
6. Hobíci Kroměříž 10 3 0 7 23 : 47 9
7. FC Mokrá Zlín 10 1 0 9 14 : 51 3
  246 : 246  

 

Tabulka střelců

P. Jméno hráče Mužstvo Celkem
1. Kamenčák Radim FC Zálešná Zlín 11
2. Kvěťák Radek ml. Betis ASPV SK Zlín 10
3. Dvořáček Dominik Stará dáma 9
  Karmazín Petr AS Palermo Zlín 9
5. Šimek Marek Betis ASPV SK Zlín 7
6. Jankovič Patrik FC Zálešná Zlín 6
  Rosinec David FC Zálešná Zlín 6

 

Komentář:

Odehraný přeložený 6. hrací den střelecky nejlépe vyšel hned trojici hráčů, jmenovitě Adamovi Hrazdírovi z mužstva LA Bartec Zlín, Markovi Davidovi z mužstva AS Palermo Zlín a Matějovi Votavovi z mužstva Stará dáma, kteří se prosadili hned 3-krát, o branku méně pak vstřelil Jakub Lendner z mužstva Stará dáma.

V rámci jediného utkání byla nejúspěšnějšími střelci výše zmíněná trojice hráčů, jmenovitě Adam Hrazdíra, Marek David a Matěj Votava, která vsítila hattrick, o branku méně pak zaznamenal výše zmíněný Jakub Lendner.

Mezi střelce se v rámci odehraného přeloženého 6. hracího dne nezapsal žádný náhradník.

V rámci odehraného přeloženého 6. hracího dne bylo zaznamenáno celkem 24 branek, o branky se postaralo celkem 17 hráčů. Dalších 10 branek bylo připsáno v rámci 2 kontumovaných utkání.

Po odehraném přeloženém 6. hracím dni tabulce střelců vévodí hráč Radim Kamenčák z mužstva FC Zálešná Zlín, který už zaznamenal 11 branek, o branku méně zaznamenal výše zmíněný Radek Kvěťák ml., o další branku méně má v dosavadním průběhu soutěžního ročníku dvojice hráčů, jmenovitě Dominik Dvořáček z mužstva Stará dáma a Petr Karmazín z mužstva AS Palermo Zlín.

Ve statistikách střelců je zapsán také jeden z brankářů, jmenovitě Oldřich Zámorský z mužstva Betis ASPV SK Zlín, a to hned 3 přesnými zásahy.

Mezi střelci v dosavadním průběhu soutěžního ročníku nefiguruje žádný mládežník.

V dosavadním průběhu ligové soutěže bylo z plánovaného počtu 34 utkání řádně odehráno 28 utkání, ve kterých bylo nastříleno celkem 216 branek, o branky se postaralo celkem 75 střelců. Bylo také zaznamenáno 6 kontumovaných utkání.

 

Tabulka brankářů

P. Jméno brankáře Název mužstva Součet bodů
1. Benkovič Juraj Betis ASPV SK Zlín 62,92
2. Zámorský Oldřich Betis ASPV SK Zlín 61,55
3. Juráň Milan Stará dáma 52,80
4. Orság Jan FC Zálešná Zlín 46,54
5. Koubek Radek Betis ASPV SK Zlín 41,08
6. Polách Daniel LA Bartec Zlín 40,01

 

Komentář:

Z pohledu brankářů odehraný přeložený 6. hrací den vyšel nejlépe brankáři Danielovi Poláchovi z mužstva LA Bartec Zlín, který vychytal jedno vítězství a inkasoval pouze 1 branku. Po jednom vítězství si také zapsala ještě trojice brankářů, jmenovitě Milan Juráň z mužstva Stará dáma, Juraj Benkovič z mužstva Betis ASPV SK Zlín a Radek Koubek z mužstva AS Palermo Zlín. Ze zmíněné trojice ještě vyčnívá výkon Milana Juráně, který vítězství podpořil vychytanou nulou.

Do statistik brankářů se v odehraném přeloženém 6. hracím dni zapsalo 5 brankářů.

V dosavadním průběhu soutěžního ročníku si ve statistice brankářů nejlépe vede Juraj Benkovič z mužstva Betis ASPV SK Zlín, který má bodový zisk přes 62 bodů. Přes 60 bodů v dosavadním průběhu soutěžního ročníku získal také jeho týmový kolega Oldřich Zámorský. Nad hranici 50 bodů se pak dostal Milan Juráň z mužstva Stará dáma.

Mezi brankáři máme také střelce, jmenovitě výše zmíněný Oldřich Zámorský, který má zapsané 3 přesné zásahy.

Do statistik brankářů se v dosavadním průběhu soutěžního ročníku zapsalo celkem 13 brankářů.

 

Během odehraného přeloženého 6. hracího dne byly uděleny 2 žluté karty, nebyla udělena žádná červená karta, a 2 utkání byla kontumována. V dosavadním průběhu soutěžního ročníku bylo uděleno celkem 12 žlutých karet, nebyla udělena žádná červená karta, a 6 utkání bylo kontumováno.

 

Další hrací den ligové soutěže v malé kopané, a to 9. hrací den, se odehraje v sobotu 20. května 2023. Čeká nás porce 4 utkání a pro mužstva AS Palermo Zlín, FC Zálešná Zlín a LA Bartec Zlín to budou poslední utkání v tomto soutěžním ročníku.

 

Pár fotografií z tohoto hracího dne je umístěno na Instagramu pod hashtagem @mala_kopana_zlin.